Ekoporady

Co musisz wiedzieć o dyrektywie RED III?

W dniu 18 października została uchwalona dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/2413 zmieniająca dyrektywę (UE) 2018/2001, rozporządzenie (UE) 2018/1999 i dyrektywę 98/70/WE w odniesieniu do promowania energii ze źródeł odnawialnych oraz uchylająca dyrektywę Rady(UE) 2015/652, znana inaczej jako dyrektywa RED III. To kolejny krok w szeroko zakrojonych planach unijnego ustawodawcy mających na celu transformację energetyczną państw członkowskich z poszanowaniem środowiska. Co dokładnie zmienia RED III i jak się do niej przygotować?

PR

Gwarantujemy oszczędności przy zakupie zielonej energii

W jaki sposób branża przetwórcza może skorzystać z odnawialnych źródeł energii, które pozwolą na redukcję emisji zgodną z wymaganiami polityk klimatycznych UE, a jednocześnie na wygenerowanie oszczędności? O tym w wywiadzie dla „Przemysłu Fermentacyjnego i Owocowo-Warzywnego” mówił Wiceprezes Zarządu Reo.pl Tomasz Morawski.

Case studies

Medicover we współpracy z Reo.pl - Zielona strona wellbeing

Grupa Medicover to międzynarodowa firma zapewniająca bardzo szeroki zakres usług z obszaru ochrony zdrowia i wellbeing. Różnorodną, a zarazem komplementarną działalność spółek wchodzących w skład Grupy Medicover łączy wspólny mianownik – troska o dobrostan Pacjentów i Klientów poprzez zapewnienie najwyższej jakości nowoczesnych usług offline&online. W 2024 roku Grupa Medicover w Polsce  sięga po kolejne działania na miarę lidera – to zielona energia zasilająca biznes, która do spółek z Grupy dociera dzięki współpracy z Reo.pl.

Zielona encyklopedia

Jak przepisać prąd na nowego właściciela? Praktyczny poradnik krok po kroku

Aby móc korzystać z prądu w danym lokalu należy podpisać z dostawcą energii stosowną umowę. Kiedy właściciel lub użytkownik nieruchomości się zmienia, niezbędne jest przepisanie licznika za prąd. Jak przepisać umowę na prąd szybko i bez problemu? Sprawdź nasz poradnik!

Ekoporady

Dyrektywna RED II – czego dotyczy i jakie jest jej znaczenie? Wyjaśniamy!

Unia Europejska stale poszukuje sposobów na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Jednym z nich ma być zwiększenie udziału biokomponentów w paliwach wykorzystywanych m.in. przez sektor transportu. W rezultacie ma przyczynić się to do poprawy jakości powietrza. Do tego celu opracowano treść dyrektywy określanej jako RED II. Co dokładnie ma zmienić RED II czy Polska da radę ją implementować?

Case Studies

Oferta dla Hoteli i SPA

Kontakt z konsultantem

Zielona encyklopedia

Zielona encyklopedia

Morskie farmy wiatrowe – jak działają? Polska i świat

Transformacja energetyczna poszczególnych państw – w tym Polski – zakłada poszukiwanie odnawialnych źródeł energii. Poza dobrze znaną fotowoltaiką wykorzystującą energię słoneczną czy farmami wiatrowymi eksploatującymi siłę wiatru coraz większą rolę odgrywają w tym obszarze morskie elektrownie wiatrowe. Jak działają te urządzenia i jak wygląda ich przyszłość?

Zielona encyklopedia

Gwarancje pochodzenia energii – jak wspierają rozwój zielonej energii?

Gwarancje pochodzenia energii to element polityki Unii Europejskiej – a co za tym idzie również państw członkowskich – mający na celu wsparcie rozwoju rynku odnawialnych źródeł energii. Z jednej strony mają one znaczenie wizerunkowe. Z drugiej stanowią przedmiot obrotu i powinny być rozpatrywane jako realny zysk dla firmy. Czym dokładnie jest gwarancja pochodzenia energii. Jak ją uzyskać i w jaki sposób wykorzystać?

Zielona encyklopedia

Jak przepisać prąd na nowego właściciela? Praktyczny poradnik krok po kroku

Aby móc korzystać z prądu w danym lokalu należy podpisać z dostawcą energii stosowną umowę. Kiedy właściciel lub użytkownik nieruchomości się zmienia, niezbędne jest przepisanie licznika za prąd. Jak przepisać umowę na prąd szybko i bez problemu? Sprawdź nasz poradnik!

Green news

Pakiet Fit for 55 – na czym polega ten pakiet klimatyczny?

Pakiet Fit for 55 to ambitna inicjatywa Unii Europejskiej mająca na celu walkę ze zmianami klimatycznymi i osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku. Obejmuje on szereg przepisów i działań, które mają na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 55% do 2030 roku w porównaniu z poziomami z 1990 roku. Nowe regulacje dotkną wielu sektorów gospodarki, w tym energetyki, transportu oraz budownictwa, zmuszając państwa członkowskie do wdrożenia bardziej zrównoważonych i ekologicznych rozwiązań. Jakie zmiany czekają nas w najbliższych latach i jakie wyzwania niesie ze sobą realizacja tych celów?

Program Mój Prąd 6.0 – zasady i wszystkie dodatkowe informacje [AKTUALIZACJA]

Szósta edycja programu Mój Prąd staruje już za chwilę! Rządowy program „Mój Prąd 6.0” to najnowsza edycja popularnego wsparcia dla osób inwestujących w odnawialne źródła energii. Nowa odsłona przynosi zmiany i rozszerzenia, które mają jeszcze bardziej zachęcić Polaków do korzystania z fotowoltaiki i innych technologii zielonej energii.

Bony energetyczne – od kiedy i dla kogo? Kompendium wiedzy

Bony energetyczne to nowa forma wsparcia finansowego, mająca na celu pomóc gospodarstwom domowym w radzeniu sobie z rosnącymi kosztami energii. Od kiedy będą dostępne i kto może na nie liczyć? Sprawdź nasze kompendium wiedzy!

Nominacja dla Reo.pl w konkursie Liderzy Świata Energii!

Ogłoszono nominacje w prestiżowym konkursie „Liderzy Świata Energii”, który odbywa się podczas 38. edycji konferencji energetycznej Europower & 8. edycji OZE POWER.

Reo.pl z nagrodą specjalną SPA Awards!

Już po raz 14. odbyła się prestiżowa gala SPA&wellness. Platforma Reo.pl otrzymała nagrodę specjalną.

Zielona energia jest opłacalna! Wywiad z Grzegorzem Tomasikiem na Raport CSR.pl

Wiceprezes Zarządu Reo.pl – Grzegorz Tomasik, rozmawiał z Redaktorem Bogusławem Mazurem dla serwisu Raport CSR.pl. Czy zielona energia jest opłacalna również dla small businessu?

Biznes i prawo

Dlaczego warto być eko firmą? Poradnik biznesowy

Stawiamy na ekologię. Jesteśmy eko. Biznes może wspierać ekologię. To tylko przykłady haseł odmienianych przez wszystkie możliwe przypadki w ciągu ostatnich lat. Nie można się dziwić. Pogłębianie się problemów klimatycznych i środowiskowych widać także patrząc z perspektywy zarządzania firmą – nieważne, czy jest ona duża, czy mała.

Rola umów PPA w realizacji celów ESG

Na rozwijającym się i przechodzącym transformację rynku energetycznym umowy PPA/CPPA, czyli (Corporate) Power Purchase Agreement szybko zyskują na znaczeniu. Zainteresowanie to nie budzi zdziwienia, bo dla wielu firm są one kluczowym argumentem potwierdzającym, że przedsiębiorstwo dba o środowisko, wspiera dekarbonizację, rozwój odnawialnych źródeł energii, a tym samym realnie realizuje założenia strategii ESG. W kontekście globalnych trendów oraz rosnącego zapotrzebowania na czystą energię rośnie więc zainteresowanie tego rodzaju umowami, szczególnie w tych firmach, w których ESG staje się częścią długoterminowej i prawdziwej strategii biznesowej.

Zarządzanie środowiskowe w firmie – na czym polega?

Dla wielu podmiotów wdrożenie Systemu Zarządzania Środowiskowego jest dziś biznesową koniecznością wynikającą ze współczesnego, korporacyjnego podejścia firm do spraw ochrony środowiska. System taki po pierwsze pozwala znacznie usprawnić gospodarowanie podmiotem pod tym kątem i generować realne oszczędności, po drugie jest odpowiedzią na wymogi legislacyjne związane z kwestiami zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw (choćby Dyrektywy o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju CSRD).

Łańcuch wartości przedsiębiorstwa – z czego się składa, jaką pełni funkcję?

Łańcuch wartości przedsiębiorstwa jest koncepcją znaną już od lat 80., którą stworzył Michael E. Porter. Są to wszystkie działania i procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, których celem jest tworzenie wartości dla klientów. Model ten wyróżnia aktywności podstawowe oraz pomocnicze. Co warto jeszcze o nim wiedzieć?

Europejskie Standardy Raportowania Zrównoważonego Rozwoju – to warto wiedzieć o ESRS

Raportowanie ESG dla wielu firm stanowi istotny element polityki i strategię działania. Przyczynia się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju i pozwala spełnić wymagania dotyczące ujawniania informacji niefinansowych. Od 2024 roku obowiązują nowe, ujednolicone zasady sprawozdawczości, które zastąpiły obowiązujące wcześniej GRI Standards. Mowa o ESRS. Co warto wiedzieć o tym schemacie raportowania?

DSR – połączenie bezpieczeństwa z optymalizacją w świecie energii

W dobie rosnących cen energii oraz wizji wyczerpania się zasobów naturalnych w przewidywalnej przyszłości coraz większe znaczenie zyskuje elastyczność energetyczna na poziomie pojedynczego przedsiębiorstwa. Jednym ze stosowanych w praktyce rozwiązań jest usługa Demand Side Response. Jak działa i na czym polega usługa DSR? Co dzięki niej zyskuje Twoja firma?

Raportowanie ESG – kogo dotyczy?

Kiedy ponad dekadę temu Unia Europejska wprowadziła politykę CSR, dosyć szybko okazało się, że jest to niezbyt wydajne narzędzie monitorowania działań niefinansowych. Dzisiaj coraz częściej mówi się o raportowaniu ESG na rzecz zrównoważonego rozwoju. Co zmienia i kogo dotyczy ESG?

Program Czyste Powietrze – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Program Czyste Powietrze jest jedną z najpopularniejszych inicjatyw rządowych mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Głównym celem programu jest ograniczenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych do atmosfery, czyli poprawa stanu środowiska naturalnego i tym samym zdrowia mieszkańców. Jak wygląda program i kto może z niego skorzystać? Przeczytaj z naszego artykułu!

Czym jest dekarbonizacja? Znaczenie i przykłady

Dekarbonizacja gospodarki to jeden z globalnych celów środowiskowych, aktualnych nie tylko w Unii Europejskiej, ale także na całym świecie. Jak przeprowadzić transformację energetyczną w przedsiębiorstwie i co to znaczy dekarbonizacja gospodarki?

Zmiana sprzedawcy energii - jak powinna przebiegać zgodnie z prawem? Poradnik

Zmiana sprzedawcy prądu to jeden ze sposobów na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Jak się za to zabrać i ile czasu zajmuje taki proces? Jakich formalności należy dopełnić, aby zmienić sprzedawcę energii?

Ekoporady

Nr KRS : 0000953880, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, ;XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; Wysokość kapitału; zakładowego: 490 000,00 zł;
NIP: 5213956475, REGON: 521277758