Ekoporady
Dyrektywna RED II – czego dotyczy i jakie jest jej znaczenie? Wyjaśniamy!
Unia Europejska stale poszukuje sposobów na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Jednym z nich ma być zwiększenie udziału biokomponentów w paliwach wykorzystywanych m.in. przez sektor transportu. W rezultacie ma przyczynić się to do poprawy jakości powietrza. Do tego celu opracowano treść dyrektywy określanej jako RED II. Co dokładnie ma zmienić RED II czy Polska da radę ją implementować?
Co musisz wiedzieć o dyrektywie RED III?
W dniu 18 października została uchwalona dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/2413 zmieniająca dyrektywę (UE) 2018/2001, rozporządzenie (UE) 2018/1999 i dyrektywę 98/70/WE w odniesieniu do promowania energii ze źródeł odnawialnych oraz uchylająca dyrektywę Rady(UE) 2015/652, znana inaczej jako dyrektywa RED III. To kolejny krok w szeroko zakrojonych planach unijnego ustawodawcy mających na celu transformację energetyczną państw członkowskich z poszanowaniem środowiska. Co dokładnie zmienia RED III i jak się do niej przygotować?
Jak działa inteligentna sieć energetyczna? Najważniejsze informacje
Sieć elektroenergetyczna, która powstawała pod koniec XIX wieku, miała jeden zasadniczy cel. Było nim wygenerowanie energii elektrycznej w ilości wystarczającej do zaspokojenia potrzeb odbiorców końcowych – firm i gospodarstw domowych. W miarę jednak jak zapotrzebowanie na prąd rośnie, klasyczne scentralizowane dostawy okazują się niewystarczające. Na czym polega idea inteligentnej sieci energetycznej i czy Twoja firma może stać się jej częścią?
Numer PPE – dlaczego jest istotny i gdzie go znaleźć? Poradnik
Prawidłowe rozliczanie pobranej przez użytkownika energii elektrycznej wymaga, aby sprzedawca był w stanie zidentyfikować, gdzie i na jakich warunkach dokładnie jest dostarczany prąd elektryczny. Służy do tego numer PPE. Gdzie go znajdziesz i dlaczego numer PPE jest istotny?
Jak segregować śmieci? 5 ekologicznych porad dla firm
Segregacja śmieci jest ważna dla komfortu życia nas wszystkich. Powinni o tym pamiętać nie tylko mieszkańcy bloków czy domów jednorodzinnych, ale również firmy. Niedopełnienie tego obowiązku jest nie tylko zagrożone wyższą opłatą, ale także szkodzi środowisku. Jak segregować śmieci w przedsiębiorstwie, aby robić to prawidłowo?
Jakie są zagrożenia środowiska naturalnego i co możemy z tym zrobić? Przegląd
Międzynarodowe organizacje od lat zwracają uwagę na zagrożenia środowiskowe. Niestety w pogoni za zyskiem przedsiębiorstwa coraz intensywniej i bardziej agresywnie ingerują w otaczający nas świat. Czy Twoja firma może zrobić coś, aby walczyć z zagrożeniami środowiska naturalnego?
Wady i zalety energii wiatrowej - kompendium wiedzy
Elektrownie wiatrowe to coraz częstszy element naszego krajobrazu. Nic dziwnego, to ekonomiczny i ekologiczny sposób wytwarzania energii elektrycznej. Warto jednak się zastanowić, nad plusami i minusami takiego rozwiązania. Oto kompendium, w którym znajdziesz wszystkie wady i zalety energii wiatrowej.
Alternatywne źródła energii - co warto o nich wiedzieć?
Wykorzystanie energii elektrycznej ma kluczowe znaczenie dla firm i użytkowników indywidualnych. W miarę wyczerpywania się naturalnych złóż surowców coraz więcej mówi się o alternatywnych źródłach energii. Co to takiego i jak je wykorzystać ?
Transformacja energetyczna - jakie korzyści może przynieść dla Twojego biznesu?
O tym, że przedsiębiorstwa powinny stopniowo wkraczać na „zieloną drogę”, mówi się od lat. Zagadnienie to zyskało szczególnie duży rozgłos w kontekście dyrektyw CSRD. Co to jest transformacja energetyczna przedsiębiorstwa i dlaczego się opłaca?
Jak obniżyć rachunek za prąd w firmie? 7 sprawdzonych sposobów na niższe rachunki
Wydatki związane z energią elektryczną to jeden z głównych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Są szczególnie wysokie w biznesie bazującym na ciągłej pracy urządzeń elektrycznych. Jak płacić mniej za prąd w firmie?