Nominacja dla Reo.pl w konkursie Liderzy Świata Energii!

2024-06-06

Ogłoszono nominacje w prestiżowym konkursie „Liderzy Świata Energii”, który odbywa się podczas 38. edycji konferencji energetycznej Europower & 8. edycji OZE POWER.


Ogłoszono nominacje w prestiżowym konkursie „Liderzy Świata Energii”, który odbywa się podczas 39. edycji konferencji energetycznej Europower & 8. edycji OZEpower.

Platforma Reo.pl została dostrzeżona i doceniona przez Kapitułę konkursu, znajdując miejsce w ścisłym gronie nominowanych w kategorii LIDER TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ.

W uzasadnieniu nominacji podano:

Reo.pl to pierwsza w Polsce platforma handlu w stu procentach zieloną energią dla biznesu, która na rynku debiutowała w I połowie 2022 r. Na Reo.pl spotykają się bezpośrednio wytwórcy energii z jej odbiorcami. Serwis dedykowany jest klientom biznesowym, zarówno z sektora MŚP, jak i dużym przedsiębiorstwom.

Transakcje na platformie odbywają się bez pośredników – decyzje o tym, z jakiego źródła kupić, od kogo, ile czy też komu sprzedać energię – podejmują sami użytkownicy. Dodatkowo, na Reo.pl korzystający z narzędzia mają wsparcie operatora platformy, który bierze na siebie obowiązki formalne i organizacyjne wiążące się z obrotem energią elektryczną.
Na platformie wdrażane są innowacyjne i unikalne modele sprzedażowe, np. Grupy Biznesowe Reo.pl, oferowane są elastyczne rodzaje umów czy długoterminowe kontrakty PPA. Te szyte na miarę rozwiązania to wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego biznesu, który oczekuje rozwiązań dających możliwość optymalizacji finansowych, a przy tym rozwiązań wzmacniających nowoczesny wizerunek firmy działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju, zgodnie ze standardami ESG.
Na platformie istnieje możliwość wystawienia ofert kupna/sprzedaży energii z różnego typu źródeł odnawialnych: fotowoltaiki, energii wiatrowej, energii wodnej czy z biomasy. Reo.pl Sp. z o.o. należy do grupy kapitałowej, w skład której wchodzą spółki z Polskiej Grupy Biogazowej, lidera w produkcji energii odnawialnej z biogazu w Polsce oraz Grupy Enerco, produkującej zieloną energię z wiatru. Spółka posiada koncesję na obrót energią elektryczną. Na rynku działa od 2007 roku.

Dziękujemy za nominację!

Nr KRS : 0000953880, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, ;XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; Wysokość kapitału; zakładowego: 490 000,00 zł;
NIP: 5213956475, REGON: 521277758