Reo.pl i SolarAide uruchomili nowy marketplace

Format platformy www.solaraide.pl z powodzeniem działający wcześniej na rynku litewskim, w Polsce poszerzono o obrót zieloną energią. SolarAide wspólnie z Reo.pl jako partnerem strategicznym, oferuje klientom nie tylko zakup instalacji fotowoltaicznej, lecz także możliwość sprzedaży nadwyżek prądu na rynku i uzyskanie dodatkowego dochodu. Jednym z kluczowych i niezwykle użytecznych elementów serwisu jest interaktywna, intuicyjna ankieta, po wypełnieniu której użytkownicy otrzymują pakiet spersonalizowanych informacji i kalkulacji. Dane zawierają m.in. proponowaną moc na pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną, przewidywane oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, koszty inwestycji, czas zwrotu, maksymalną możliwą moc, zwrot z inwestycji w przypadku optymalizacji mocy instalacji pod kątem obrotu energią elektryczną. Wszystkie informacje są prezentowane w jasny i przejrzysty sposób, aby pomóc użytkownikom w łatwym podjęciu przemyślanej decyzji. Prezentowane oferty można sortować, porównywać i filtrować w oparciu o instalatora, ocenę instalatora, producentów. 

Chcemy, by energia odnawialna stała się powszechna. By dostęp do niej był prostszy i przyjazny, a warunki współpracy zainteresowanych stron – maksymalnie klarowne – podkreśla Grzegorz Tomasik, Członek Zarządu Reo.pl. Jako partner strategiczny SolarAide, wprowadzamy na polski rynek innowacyjne rozwiązanie, które zarówno konsumentom, jak i odbiorcom biznesowym, umożliwia szybką i jasną kalkulację. Dostępny na portalu kalkulator pozwala na obliczenie potencjału fotowoltaicznego na podstawie aktualnego zużycia energii elektrycznej, ilości godzin nasłonecznienia w danej lokalizacji, parametrów technicznych dachu czy wielkości działki. Zaangażowanie w rozwój tej platformy na polskim rynku to dla nas naturalny krok – promujemy energię ze źródeł odnawialnych i chcemy, by była jak najbardziej dostępna – mówi Grzegorz Tomasik.

Współpraca z Reo.pl jako partnerem strategicznym projektu, daje nam mocne i stabilne wejście na polski rynek – podkreśla Jokūbas Viduto, CEO & Founder SolarAide.

Platforma jest unikalnym hubem, skupiającym użytkowników chcących rozpocząć lub rozwinąć przygodę z fotowoltaiką, a także instalatorów. Dzięki przejrzystej formie, dajemy konsumentom narzędzia i wiedzę, by odnawialne źródła energii stały się częścią ich codzienności. W przyszłości planujemy rozszerzyć usługi oferowane na platformie, które pozwolą nie tylko nabyć instalację fotowoltaiczną, ale także uzyskać wszystkie niezbędne usługi potrzebne podczas korzystania z niej, aby zwiększyć żywotność instalacji i przychody uzyskiwane przez klienta.


Więcej informacji na: www.solaraide.pl