W połowie lat 80. ubiegłego wieku uwaga mediów ogniskowała się wokół takich tragedii, jak eksplozja nuklearna w Czarnobylu, katastrofa w indyjskim Bophalu, czy wyciek z tankowca Exxon Valdez. W miarę, jak rozwój gospodarczy coraz silniej ingerował w środowisko, zaczęto poszukiwać sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa obiektów budowlanych. Tak powstała koncepcja Green Buildingu. O jakie certyfikaty mogą dzisiaj ubiegać się firmy planujące infrastrukturę i dlaczego warto inwestować w zielone budownictwo?
Łagodzenie zmian klimatycznych oraz zapobieganie im to cele, które wymagają zdecydowanego i szeroko zakrojonego działania. Jednym z elementów globalnej strategii mającej ograniczyć emisję gazów cieplarnianych są kredyty węglowe (ang. Carbon Credits). To system zachęt promujący wykorzystanie energii odnawialnej i ograniczenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko. Jak działają Carbon Credits? Kto może z nich skorzystać?
Z energii elektrycznej korzystają zarówno konsumenci, jak i firmy i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gospodarki bez prądu. O ile jednak prąd jest dostarczany do wszystkich punktów odbioru, jego zakup może być rozliczany na różnych warunkach. Decydują o tym grupy taryfowe prądu. Co to takiego i kiedy warto zmienić grupę taryfową?
Aby móc korzystać z prądu w danym lokalu należy podpisać z dostawcą energii stosowną umowę. Kiedy właściciel lub użytkownik nieruchomości się zmienia, niezbędne jest przepisanie licznika za prąd. Jak przepisać umowę na prąd szybko i bez problemu? Sprawdź nasz poradnik!