Zielona energia jest opłacalna! Wywiad z Grzegorzem Tomasikiem na RaportCSR.pl

Wiceprezes Zarządu Reo.pl – Grzegorz Tomasik, rozmawiał z Redaktorem Bogusławem Mazurem dla serwisu RaportCSR.pl. Czy zielona energia jest opłacalna również dla small businessu? Jakie kluczowe korzyści płyną do przedsiębiorców wraz z energią z OZE? Co możemy powiedzieć o obecnym poziomie rozwoju polskiego rynku energetycznego, Europejskim Zielonym Ładzie i… wizjach nieuchronnych zmian klimatycznych? Wiele interesujących kwestii i gorących tematów, które interesują polskich przedsiębiorców. Zapraszamy do lektury!

- Otwarcie na zieloną energię wynika z kilku kwestii. Kluczowa jest konkurencyjność cenowa, osiągnięcie stabilizacji i niezależności, o które tak trudno na rynku paliw kopalnych. Przedsiębiorcy aktywnie poszukują oszczędności i znajdują je m.in. długoterminowo korzystając z OZE - mówi Grzegorz Tomasik.

Na decyzję o wyborze zielonej energii mają również wpływ zmiany legislacyjne i gorąca dyskusja, która toczy się wokół raportowania niefinansowego i wdrażania standardów ESG. Impakt firmy
na środowisko to już nie tylko hasła na billboardach największych brandów – to realne działania także sektora MŚP. Przedsiębiorcy nabierają coraz większej świadomości, że kwestie proekologiczne, temat efektywności energetycznej i tworzenia gospodarki niskoemisyjnej to coś, co dotyczy również ich.
Z tych wszystkich elementów buduje się wzmożone zainteresowanie zieloną energią.

 

Czytaj całość artykułu