Specjalista/ka ds. Obrotu Energią Elektryczną

Miejsce pracy: Warszawa, ul. Gotarda 9

Jakie zadania czekają na Ciebie?
  • Obsługa Klientów w zakresie rozliczeń sprzedaży / zakupu energii elektrycznej
  • Obsługa Klientów w zakresie świadczonych usług bilansujących jako Podmiot Odpowiedzialny za Bilansowanie (POB) lub Operator Handlowy (OH), w tym: bieżący kontakt i obsługa zgłoszeń, kontrola odczytów danych pomiarowych, generowanie raportów rozliczeniowych, rozliczenia i korekty rozliczeń
  • Przygotowywanie analiz i raportów rynkowych, dotyczących m. in. produkcji i poboru energii przez Klientów Spółki, sytuacji cenowej na rynku energii elektrycznej, jakości prognozowania produkcji i poboru energii elektrycznej
  • Obsługa Platformy Handlu Energią Elektryczną – projekt własny
  • Współpraca z domem maklerskim, bieżący kontakt i obsługa zgłoszeń zakupu/sprzedaży oraz rozliczeń za zakup / sprzedaż energii elektrycznej
  • Współpraca z Działem Sprzedaży w zakresie kreowania i opracowywania modeli biznesowych i ofert handlowych, w tym w szczególności analiz dla kontraktów PPA
  • Współpraca z Operatorem Systemu Przesyłowego w zakresie obsługi zgłoszeń (obsługa systemu WIRE i WIRE/RP), rozliczeń z Rynkiem Bilansującym oraz realizacji pozostałych zadań wynikających z zawartej umowy przesyłowej
  • Współpraca z OSDp w zakresie Generalnych Umów Dystrybucyjnych, świadczonych na ich obszarze usług POB i OH, obsługi zmiany sprzedawcy, odczytów i agregacji danych pomiarowych, raportowania

Jakie są nasze oczekiwania?

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki –rynek energii, elektroenergetyka, odnawialne źródła energii)
  • Wykształcenie uzupełniające ekonomiczne będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość przepisów z zakresu prawa energetycznego
  • Znajomość rynku energii elektrycznej
  • Dobra znajomość pakietu MS Office, w tym w szczególności MS Excel
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu zawansowanym

Jakie korzyści oferujemy?
  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz system premiowy
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Dofinansowanie w 80% do pakietu prywatnej opieki medycznej
  • Plan emerytalny
  • Zajęcia jogi
  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w ambitnym zespole
  • Wspierającą kulturę pracy

Aplikuj tutaj